zpět

Mezinárodní soutěž IWT 2010

Mezinárodní soutěž proběhla ve Smolenici na Slovensku. Kompletní výsledkové listiny jsou ke ztažení na stránce Mezinárodní organizace lovců zvuku FICS. Soutěže se již tradičně zúčastnili i naši fonoamatéři a byli úspěšní.

Smolenice zámek

Audio

Velkou cenu a medaili Jean Thevenota získal ing.Milan Haering tentokrát v „barvách“ Švýcarska, za nahrávku Gimme That Old Time Religion / Na pouti / v kat. C1 . audio file

V kategorii A udělila porota 2. cenu Josefu Válkovi za zvukovou montáž Better death than occupation / Raději smrt,než okupaci. V celkovém pořadí to bylo 20. místo. audio file

V kategorii B – reportáže, jsme nesoutěžili.

V kategorii C1 – hudební záznamy, byl pochopitelně 1. ing.Milan Haering /CH.
Otakar Kudrna, jednou jako Švýcar obsadil 5. pořadí v kategorii snímkem Largo /celkově 9./ a jako Čech byl 11. snímkem Duett / celkově 26./ audio file
Ing. M.Haering /CZ obsadil ještě 12. a 13. místo / resp. také 26. a 32. v celkovém pořadí.
Josef Válek byl v této kategorii 8. a v celkovém pořadí 17. s nahrávkou Gaudette /Slavte. audio file Tak tady co slavit moc nebylo (pozn. autora).

V kategorii C2 jsme nesoutěžili.

Kategorie D – nahrávky z přírody. Za snímek „Byly na jiném nástupišti“ získala Dagmar Válková 3. místo, v pořadí celkovém byla 21. audio file

V dalších kategoriích E – F – G jsme zástupce neměli. Pokud nevíte, co se pod a nejen těmito písmeny skrývá, klikněte na Pravidla soutěže.

V kategorii AUDIO porota hodnotila celkem 40 nahrávek ze 6 zemí. Jejich pořadí podle úspěšnosti je takové:
1. Velká Britanie
2. Holandsko
3. Švýcarsko
4. Německo
5. Česká republika
a překvapivě poslední, domácí Slovensko.

VIDEO

V kategorii A na 2.místě byl nám neznámý Mirek Zonyga/CZ jehož snímek Kobylka neprošel Národní soutěží !! (pozn. JV).
V celkovém pořadí se umístil jako 5. Ing. M.Haering/CZ byl se snímkem I´m a Train / Jsem vlak, na místě devátém, celkově 31.

V kategoriích B – C – D jsme nesoutěžili.

V kategorii E – Dokumenty, získal 1. místo již vzpomínaný Cardiff Recording Club, náš ing.M.Haering. Byl 3. za snímek Merkur a 10. v celkovém pořadí.

V kategorii G – mezinárodní téma „Hrady a zámky“ byl ing. M.Haering jako Švýcar 2. za videosnímek Karlštejn /celkově v pořadí 18/ a jako Čech 3. s nahrávkou Castles and Chateaux / Hrady a zámky. V celkovém pořadí na místě 24.

Ve VIDEU soutěžilo celkem 32 snímků od autorů z pěti zemí. Ty se umístily,díky svým reprezentantům takto:
1. Velká Britanie
2. Francie
3. Švýcarsko
4. Česká republika
5. Slovensko

Podle výsledků, které jsem dostal 23.10. od Helmuta Webera, kterému tímto děkuji, zpracoval pro stránky ČF Válek Josef.