zpět

Podzimní TESÁK 25.a 26. září 2010

Vzhledem k okolnostem, tedy náhlému úmrtí našeho předsedy Jardy Halamy a následným nejasnostem ohledně pořádání setkání na Tesáku, byl Tesák 2011 zrušen. Je otázka jak to bude dál, takže zde zůstává vzpomínka na zatím poslední Tesák 2010.


Půl druhé desítky nadšenců pro toto hobby se v dopolední sobotu začalo sjíždět do oblíbeného střediska v Hostýnských horách. Pět dnů tohoto týdne mělo přívlastek babího léta, což tyto dva víkendové překazily. Ale záměrem našich podzimních a přitom již závěrečných setkání pro ten který rok, není pobyt v přírodě. Předávají se ceny z Národní soutěže, vyhlašuje se Soutěž pohotovosti a probíráme vše potřebné pro další „udržení se nad vodou“. Jistě – lépe se jedná,když sluníčko laškuje mezi okolními stromy, ale tentokrát to prostě nevyšlo.

Letos jsme dostali z MK peníze včas, ale o čtvrtinu méně. Šetří i Kroměříž, a tak se jednalo o penězích. Navržená částka za člena byla zaplacena těmi, kteří ji s sebou měli, ostatní mají čas do konce roku. Předseda čekal opozici nebo mlčení a „zjihlým“ hlasem poděkoval. Všeobecně bylo cítit,že nám náš klub není lhostejný.

Potěšila přítomnost ing. Otty Šebesty, letos charismatického pětasedmdesátníka,který přivezl ukázat krásný kalendář vlastních fotografií ptáků a DVD střídavě s fotkami a videem – samozřejmě autenticky ozvučené. Škoda, že k nim domů přijela návštěva z Austrálie, a tak se brzy rozloučil. Přejeme mu pevné zdraví promodulované láskou k přírodě a nashledanou na Tesáku 2011. Jistotu dobrého pobytu ve všech směrech představoval pracovitě usměvavý šéf pan Tichý.

Tradiční soutěž pohotovosti byla vyhlášena dříve,než obvykle. Asi proto,že jsme se měli potýkat se zákony pana Murphyho, což chce jasnou hlavu a poloprázdný žaludek. Venku pršelo a brzy byla tma, ale „paraglajdinkový“ Víťa Volf našel na povětrnostních stránkách internetu asi tak dvouhodinovou nedeštivou tmu, což se ukázalo pravdou a otec, pan Beránek se synem Tomášem, připravili pěkný „špekáčkový“ táboráček.

Ráno byly odevzdány soutěžní snímky pohotovosti a porota rozhodovala s minimálními rozdíly. První místo neuniklo Petru Vaculíkovi se 79 body, jen o bod před druhým Josefem Válkem a bod za ním znamenal třetí místo pro tradiční bronzovou dvojici Luděk Sedláček a Vladimír Anděl. Před obědem jsme odevzdali povlečení a po něm – jako vždy velmi dobrém, své tělesné schránky připraveným automobilům. Odjezd byl uspíšen, a tak jsme ani nepoděkovali Jardovi za další úspěšný Tesák 2010. Tak tedy díky- Jardo.

Josef Válek

tes10_34.jpg
tes10_35.jpg
tes10_37.jpg
tes10_39.jpg
tes10_40.jpg
tes10_41.jpg
tes10_42.jpg
tes10_44.jpg
tes10_45.jpg
tes10_51.jpg
tes10_54.jpg
tes10_55.jpg
tes10_56.jpg

Loňský Tesák je k nahlédnutí zde

fotogalerie byla vytvořena programem XnView.